Spaudoje

Dėl Marijampolės kolegijos regiono politika tampoma į dvi priešingas puses

Prieš keletą dienų Marijampolės regiono plėtros tarybą pasiekė švietimo ir mokslo viceministro Giedriaus Viliūno raštas dėl Marijampolės kolegijos reorganizavimo.

Jei bankrutuoji du kartus, esi tobulas verslininkas

Vaidas Šalaševičius dar mokydamasis mokykloje žavėjosi verslo pasauliu. Tuo metu į Lietuvą iš Vakarų tik veržėsi pirmosios rinkos ekonomikos tendencijos.

Vasara – atostogų metas. Kaip jas keis naujasis Darbo kodeksas?

Nuo liepos 1 dienos turėsime naująjį darbo santykių reglamentavimą. Nors kardinalaus poilsio laiko reglamentavimo naujasis Darbo kodeksas neatneš, bet pokyčių tikrai bus.

Ar reikės keisti darbo sutartis po liepos 1 dienos?

Naujojo darbo kodekso įsigaliojimas neturės jokio poveikio iki liepos 1 dienos sudarytoms ir galiojančioms darbo sutrtims. Norime nuraminti visus darbdavius ir darbuotojus – naujų darbo sutarčių sudarinėti nereikės.

Ar smulkaus ir vidutinio verslo plėtra regionuose vyriausybei nėra svarbi regioninės politikos dalis?

Dažnai iš politikų girdime, kad smulkus ir vidutinis verslas – svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys, turintis esminį poveikį šalies ūkio plėtrai ir socialiniam stabilumui.

Dideli ir ilgalaikiai pokyčiai verslui artėja tyliai

Nuo 2016 m. pradžios sulaukėme nemažai pasikeitimų mokesčių mokėjimo ir deklaravimo srityje, tačiau tai toli gražu ne pabaiga. VMI nuo 2016 m. spalio mėnesio planuoja pradėti pirmąjį naujos išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) gyvybės etapą.

Darbo rinkai ar darbo biržai reikia tiek teisininkų?

Darbo biržoje kasmet registruojantis vis daugiau teisės diplomą turinčių absolventų, švietimo sistema kritikuojama, kad ji priruošia niekam nereikalingų specialistų ir nesiima jokių veiksmų, siekdama mažinti stojančių į teisės mokslus ir bedarbių su teisininko kvalifikacija.

Apie gerovės pagrindą Vakaruose, kuris pamirštas Lietuvoje, o Vilniuje ignoruojamas

Išsivysčiusiose vakarų valstybėse smulkus ir vidutinis verslas yra valstybių ekonomikos stuburas ir raumenys. Per paskutinius dešimtmečius jo mastai, augimo tempai ir vaidmuo tapo labai reikšmingi.