Dideli ir ilgalaikiai pokyčiai verslui artėja tyliai

Nuo 2016 m. pradžios sulaukėme nemažai pasikeitimų mokesčių mokėjimo ir deklaravimo srityje, tačiau tai toli gražu ne pabaiga. VMI nuo 2016 m. spalio mėnesio planuoja pradėti pirmąjį naujos išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) gyvybės etapą. iMAS kuriama ir įgyvendinama siekiant mažinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą, mokesčių surinkimą ir mokesčių administratoriaus.

V. Šalaševičius. Ar smulkaus ir vidutinio verslo plėtra regionuose vyriausybei nėra svarbi regioninės politikos dalis?

Dažnai iš politikų girdime, kad smulkus ir vidutinis verslas – svarbiausias ekonomikos augimo veiksnys, turintis esminį poveikį šalies ūkio plėtrai ir socialiniam stabilumui. Pridurčiau, kad smulkaus ir vidutinis verslas yra ypatingai svarbus bendrojo vidaus produkto augimui, naujų darbo vietų kūrimui, regionų socialinių-ekonominių skirtumų mažėjimui, regionų ekonomikos stiprėjimui, gamybinių jėgų ir eksporto plėtotei, kriminogeninės būklės gerėjimui,.

Naujasis Darbo kodeksas darbdaviams sukuria ne tik daugiau teisių, bet ir naujų pareigų

Darbo kodekso pakeitimai, kuriems pritarė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, ne tik iš esmės pakeitė Vyriausybės parengto ir Trišalės tarybos suderinto projekto turinį, bet ir dar labiau pablogino šios srities reguliavimą verslo atžvilgiu. Vienas tokių pabloginimų – į Darbo kodekso projektą buvo įtrauktos nuostatos, reguliuojančios ne tik tam tikrų darbuotojų grupių darbo laiką, bet.

Legendinis Lietuvos partizanų mūšis – pakeliui į kino teatrus

Viena esminių Lietuvos partizanų pasipriešinimo kovų tapęs Kalniškės mūšis, įvykęs 1945 metų gegužės 16 dieną, bus perkeltas į kino juostą. Jau spalio mėnesį kino ekranuose pasirodys filmas „Kalniškė – lūžio taškas“, kuris ne tik priartino ir išaiškino nuožmiausią partizanų kovą, bet ir atskleidė NKVD slepiamus faktus. Filmo idėjos iniciatorius Vaidas Šalaševičius teigė, kad tai pergalė,.

V. Šalaševičius. Darbo rinkai ar darbo biržai reikia tiek teisininkų?

Darbo biržoje kasmet registruojantis vis daugiau teisės diplomą turinčių absolventų, švietimo sistema kritikuojama, kad ji priruošia niekam nereikalingų specialistų ir nesiima jokių veiksmų, siekdama mažinti stojančių į teisės mokslus ir bedarbių su teisininko kvalifikacija. Oficiali ir vieša darbo biržos informacija rodo, kad jau antrus metus iš eilės tarp darbo ieškančių absolventų, turinčių aukštąjį išsilavinimą, teisininkai.

V. Šalaševičius Dingę, arba apie miegančią Vyriausybę ir išnykusią Lietuvos regioninę politiką

Kaip Lietuvoje sekasi regionams? Pradėsiu nuo internetinės žiniasklaidos antraščių: „Pūliuojanti Lietuvos provincija: toks gyvenimas atima žadą“, „Tarp turtingųjų ir vargšų Lietuvoje veriasi bedugnė“ ir pan. Žinios iš regionų, kaip paskutiniu metu girdime, neteikia jokio optimizmo Lietuvos provincijai, o greičiau atvirkščiai – kaimas gąsdina savo siaubo filmų scenarijais. Regionuose populiarių TV laidų „24 valandos“ ir „TV.

Apie gerovės pagrindą Vakaruose, kuris pamirštas Lietuvoje, o Vilniuje ignoruojamas

Išsivysčiusiose vakarų valstybėse smulkus ir vidutinis verslas yra valstybių ekonomikos stuburas ir raumenys. Per paskutinius dešimtmečius jo mastai, augimo tempai ir vaidmuo tapo labai reikšmingi. Pavyzdžiui, smulkaus ir vidutinio verslo sektoriuje Vokietijoje sukuriama apie 80 % BVP ir net 98 % įmonių priklauso būtent šiai grupei. Šiame sektoriuje dirba 80% visų darbuotojų. Važiuojant kaimyninės Lenkijos.

V. Šalaševičius. Ar valstybės politika ugdo patriotus

Dalyvaudamas Lietuvai svarbių dienų minėjimuose ar valstybinėse šventėse pagalvoju, ar apie meilę savo kraštui ir patriotizmą mes turime kalbėti tik šiomis dienomis. Dažnai tokiose šventėse matau, kad švenčių dalyviai tie patys asmenys, tie patys ir jų organizatoriai. Po tokių gražių minėjimų, kurių metu mes prisimename tautos didvyrius, didžiuojamės jais, tautos drąsa ir mūsų istorija, susimąstau,.

V. Šalaševičius. Verslūs žmonės – klestinti valstybė

Sovietiniais laikais verslus žmogus, veikiantis savarankiškai, savo rizika ir savais pinigais, buvo laikomas nusikaltėliu, spekuliantu. Tokią veiklą sovietiniai įstatymai draudė. Atkūrus nepriklausomybę, atsivėrė galimybės veikliems žmonėms jau legaliai imtis iniciatyvos, kurti verslus, siūlyti produktus ir paslaugas, veikti bei rizikuoti savo vardu, savo pinigais. Mūsų valstybėje politikai, raikantys biudžeto pyragą, dalija tai, ką į valstybės aruodą.

V. Šalaševičius. Ar diplomas yra tikslas

Koks galėtų būti receptas, teikiantis didžiausią naudą sprendžiant skaudžias problemas Lietuvoje, tokias kaip jaunimo nedarbas, didelė emigracija, per lėtai kylantis darbo užmokestis? Tai – kokybiškai ir kūrybiškai veikianti švietimo sistema, dedanti tvirtus pagrindus žmogaus gyvenimui. Tai, kad švietimo sistemoje kažkas gerokai papuvę, rodo ne vien pastarųjų dienų ženklai: šešiolikmetis žaidimų kūrėjas meta mokyklą ir įsidarbina.