Teisinės konsultacijos verslui arba verslo konsultacijos

by admin

Turėdami tam tikrą verslą ir vykdydami, ar vystydami veiklą, (galbūt tik pradėdami verslauti) neretai susiduriate su daug klausimų – tai neišvengiama. Taip pat neišvengiamai atrodo ir kreipimasis į verslo konsultantus. Na, bent jau taip atrodo vakarų šalių verslininkams.

Tačiau Lietuvoje, vystant verslą, ar jį kuriant, kreiptis į teisininkus/verslo konsultantus vis dar nėra “madinga”. Daugelis pasakytų, jog tai tik pinigų švaistymas, o dažnas pradėdamas verslą įsivaizduoja, kad viską žino puikiai. Tokie “žinojimai” labai neretai prišaukia daugybę problemų, kurių laiku nesprendžiant kyla ir sumaištis, ir nuostoliai, ar net bankrotas.

Kodėl vakarų verslininkai dar prieš pradėdami statyti savo verslus pirmiausiai kreipiasi į specialistus ir ieško atsakymų į klausimus, prieš jiems kylant? Atsakymas paprastas – jie sugeba mokytis ne tik iš savo, bet ir iš kitų klaidų. Taisyklė paprasta – laiku kreipiantis į specialistus ir gavus visus patarimus, pasiūlymus, žinias, vėliau sutaupomas ne tik laikas, bet finansai.

“Problemą reikia spręsti prieš jai kylant” – tuo įsitikinęs teisines paslaugasbuhalterinę apskaitą ir verslo konsultacijas teikiančios įmonės “Justicija” direktorius Vaidas Šalaševičius. Anot jo, konsultuojant verslininkus peršasi išvada, kad kaip ir teisinėms paslaugoms, taip ir verslo konsultacijoms neretai kreipiamasi tik tada, kai problema jau yra, o išeities rasti patiems nebeišeina.

“Labai retas atvejis, kad specialisto patarimo ieškotų norėdami tai problemai užbėgti už akių. Juk mes (Justicija red.past.) su verslu dirbame daugiau nei dešimtmetį. Per tą laiką klientų turėjome pačių įvairiausių, tad ir daugumą scenarijų verslui galime “nupiešti” jau pradžioje” – patirtimi dalinosi V.Šalaševičius.

Galima pastebėti ir tendenciją, kad lietuvoje, daugėjant jaunų verslininkų, didėja ir verslo konsultacijų poreikis. Galbūt jaunoji karta auga su kitokiu verslo suvokimu ir kitokiu požiūriu, ir todėl neretai renkasi investuoti į verslo konsultacijas, užuot aklai bandę sėkmę.

Nepaklysti svarbu ne tik verslo pradžioje, tačiau ir plečiant savo veiklą, ar norint užtikrinti stabilumą, kai aplinka nuolat keičiasi, tad raskite tuos “mokytojus”, kurie padės Jums augti.

 

Leave a Comment